Kosz Kadra Kobiet - Polska - Niemcy  Foto: AfterWork.art/Piotr Rychter
Kosz Kadra Kobiet - Polska - Niemcy Foto: AfterWork.art/Piotr Rychter

Koszykówka: Niemki silniejsze od Polek [ZDJĘCIA]

Reprezentacja Polski seniorek przegrała z Niemkami 55:68 podczas drugiego dnia międzynarodowego turnieju w Poznaniu. Przed nami jeszcze ostatni dzień rywalizacji, który zapowiada się niezwykle emocjonująco.

Polki rozpoczęły mecz bardzo dobrze, zdobywając pierwsze punkty dzięki Kamili Borkowskiej i Julii Niemojewskiej, prowadząc 4:0. Jednak szybko okazało się, dlaczego to Niemki będą rywalizować na nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. W ciągu trzech minut zdobyły prowadzenie, które utrzymały do końca spotkania. Trójka Klaudii Gertchen i celne rzuty wolne Liliany Banaszak dawały nadzieję na korzystny wynik w pierwszej kwarcie, jednak solidna defensywa Niemek pozwoliła im zakończyć tę część gry z wynikiem 22:13.

W drugiej kwarcie Niemki kontynuowały konsekwentną grę, zwiększając przewagę do 14 punktów. Kamila Borkowska, świetnie radząca sobie pod koszem, wykorzystała wiele podań od koleżanek, co pozwoliło Polkom na chwilowe postraszenie rywalek. Do przerwy biało-czerwone przegrywały jednak 28:42.

Druga połowa była znacznie lepsza w wykonaniu polskiego zespołu, choć początkowo na to nie wskazywało. Po pięciu minutach trzeciej kwarty prowadzenie Niemek wzrosło do 19 punktów. Anna Pawłowska poprawiła dorobek naszej drużyny, trafiając za trzy i wykorzystując rzuty wolne. Niestety, Polki miały problemy z celnością rzutów wolnych, trafiając tylko 10 z 23 prób, co wpłynęło na końcowy wynik. Ostatecznie polski zespół wygrał tylko czwartą kwartę.

Na pewno do poprawy jest pierwsza połowa. Niemki pokonały nas swoją agresywnością – zarówno w ataku, jak i w obronie. To zadecydowało o tym, że wygrały pierwszą połowę tak dużą liczbą punktów. W drugiej połowie starałyśmy się to odrobić, ale nie starczyło nam czasu. Ten mecz pokazał, dlaczego to Niemcy zagrają w Igrzyskach, a my nie – podsumowała spotkanie Kamila Borkowska.

W drugim meczu dnia Portoryko pokonało Portugalię po dogrywce 70:64. W ostatnim dniu turnieju w niedzielę Polska zmierzy się z Portugalią. Mecz odbędzie się o 13:30 i będzie ostatnią szansą na poprawienie bilansu turniejowego przez nasze zawodniczki.

Niemcy – Polska 68:55 (22:13, 20:15, 14:13, 12:14)

Chętnie stworzymy dla Was więcej podobnych artykułów! Potrzebujemy jednak Waszego wsparcia