Finał Ligi Narodów - Japonia - Francja  Foto: afterWork.art / Piotr Rychter
afterWork.art / Piotr Rychter

Francja, Japonia, Polska taka jest kolejność finału VNL [ZDJĘCIA]

W łódzkiej Atlas Arenie, rozegrano finał Siatkarskiej Ligi Narodów (VNL). Reprezentacja Japonii, która wczoraj zwyciężyła w trzech setach z reprezentacją Słowenii, dziś po zaciętej walce musiała uznać wyższość Francji, przegrywając 1:3. Francja, która wczoraj pokonała Polaków, tym samym zdobyła swój drugi tytuł mistrza VNL.

Mecz finałowy był pełen emocji i dynamicznych zwrotów akcji. Francuzi, mimo trudności w pierwszym secie i publiczności sprzyjającej reprezentantom kraju kwitnącej wiśni, zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Wynik spotkania Japonia – Francja wyniósł 1:3 (23:25, 25:18, 23:25, 23:25).

Dzisiaj również reprezentacja Polski zaprezentowała swoją siłę, powtarzając sukces Polek sprzed tygodnia z Tajlandii. Biało-Czerwoni zajęli ostatecznie trzecie miejsce w VNL, pokonując 3:0 Słoweńców w meczu o brązowy medal. Spotkanie było pokazem dominacji Polaków, którzy nie dali Słoweńcom większych szans na nawiązanie walki – więcej o spotkaniu piszemy tutaj.

Finał Siatkarskiej Ligi Narodów w Łódzkiej Atlas Arenie był niezapomnianym wydarzeniem sportowym, które przyciągnęło rzesze kibiców. Francja, zdobywając złoto, potwierdziła swoją dominację na światowej scenie siatkarskiej, podczas gdy Polska, zajmując trzecie miejsce, pokazała, że jest w ścisłej światowej czołówce. Dla Japonii, mimo przegranej, był to turniej pełen sukcesów, który z pewnością doda im motywacji na przyszłość.

Chętnie stworzymy dla Was więcej podobnych artykułów! Potrzebujemy jednak Waszego wsparcia